Верховна Рада запустила режим схвалення законопроєкту щодо банків у прискореному режимі
За це рішення проголосували 255 депутатів при необхідних 226.
Депутати вперше застосували нові норми регламенту, які дозволяють за тиждень схвалити закон та фактично проігнорувати 16 тисяч поправок, які переважно подали депутати від “Слуги народу”, близькі до Ігоря Коломойського.
30 березня Верховна Рада у першому читанні схвалила законопроєкт, який стосується ситуації з “ПриватБанком”. Він забороняє повернення фінустанов колишнім власникам й ускладнює отримання останніми великої компенсації.
Цей документ є однією з ключових умов МВФ для виділення Україні нової кредитної лінії на мільярди доларів.
Проте депутати подали до законопроєкту 16 тисяч поправок, що могло розтягнути розгляд у другому читанні на пів року.
Проте вже 16 квітня парламент вніс поправки до регламенту роботи Верховної Ради, які дозволяють “долати” десятки тисяч поправок за тиждень.
Очікується, що “антиколомойський” закон схвалять вже у перші два тижні травня.
Голова партії “Слуга народу” Олександр Корнієнко прогнозує, що схвалення закону в цілому може бути 8 травня.
Законопроєкт щодо банків покликаний унеможливити повернення націоналізованих банків колишнім власникам, а також дуже ускладнює можливість повернення колишнім власникам компенсації.
Переважно цей документ направлений на те, щоб убезпечити державу Україна від повернення націоналізованого “ПриватБанку” Ігорю Коломойському чи виплати йому багатомільярдної компенсації.
“ПриватБанк” націоналізували в 2016 році через критичний стан фінансової установи, з якої, за даними влади, вивели майже 5 мільярдів доларів.
Після націоналізації, яку рекомендував МВФ та західні партнери України, в нього влили ще понад 100 мільярдів гривень.
Президент Володимир Зеленський особисто закликав депутатів схвалити цей закон.
Після розгляду поправок законопроєкт до другого читання зберіг всі норми, які дають запобіжники від виплати державою Коломойському великої компенсації.
“Всі норми, які стосуються кейсу “ПриватБанку” та забороняють повернення банків ексвласникам, залишилися без змін”, – запевняє депутат від “Голосу” Ярослав Железняк.
Закон максимально ускладнює виплату компенсацій колишнім власникам банків, якщо суд навіть вирішить, що держава несправедливо націоналізувала чи вивела з ринку якийсь банк.
Проєкт робить неможливим повернення такого банку та визначає, що компенсація залежить від розміру “упущеної вигоди”.
Цю суму визначатиме аудиторська фірма, яку призначить суд, та яка буде діяти за міжнародними стандартами.
Тобто ексвласники банків вже не зможуть домовитись з кимось в уряді про великі суми компенсацій, наприклад, за “моральну шкоду”.
Залишити відгук
Хочете приєднатися до обговорення?Не соромтеся!