Голова ДПС Сергій Верланов за продовження боротьби з ділками
На своїй сторінці у Фейсбук пан Верланов зробив публікацію, в якій чітко і по поличках розклав, що ДПС у складних умовах ефективно виконує свої функції, але є багато «доброзичливих людей», які готові на все, аби збити команду, якій вдалося перше в історії України схеми з ПДВ припинити. Не зменшити, не «боротьба триває», «лупаєм цю скалу», а доконаний факт.
Припинено «атиповий» експорт пшениці, сформований податковим кредитом з шоколадок, нема кому продати податковий кредит за товари, продані за кеш.
Це не мрія, це нова реальність. Про неї знають. Знають ті, хто крав з бюджету мільярди. Знають нечисті на руку правоохоронці і податківці, які солодко жили на мізерні зарплати.
В своїй публікації голова ДПС наводить факти роботи органу:
1. У 2019 році податкова вперше за 9 років виконала план. Значною мірою, за рахунок збільшення надходжень від ПДВ.
2. За період роботи ДПС (з серпня 2019 р. по березень 2020 р.) у порівнянні з минулим роком нарахування ПДВ зросли на 14% при рості бази оподаткування всього на 1,9%. Це не міфічні, а цілком реальні 20,7 млрд грн, які додатково надійшли до бюджету.
3. За цей же період чисте сальдо ПДВ становило 71,7 млрд грн, тоді як рік тому – 45,9 млрд грн. Приріст – 25,8 млрд, або 56,4%!
4. Уся інформація про «схемний» кредит (коди ЄДРПОУ, сума ПДВ, конкретні операції) щомісяця доводилась податковій міліції для відпрацювання, як того вимагає чинне законодавство. Яка була її подальша доля – окреме питання.
І головне – з серпня, коли новостворена ДПС почала адмініструвати ПДВ, надходження цього податку збільшувались, обсяг мінімізаційних схем скорочувався, а тиск на команду податкової зростав. Але поворотним пунктом стало ухвалення Кабміном Постанови №1165 та впровадження її у лютому 2020 року.
Вона дала податковій інструмент, яким ми фактично повністю перекрили потік грошей у кишені шахраїв та їхніх покровителів. Це люди, які десятиліттями крали мільярди з держбюджету. Які пов’язані з різними фінансово-промисловими групами, різними органами державної влади та різними політичними партіями. Але всіх їх об’єднує одне – бажання повернути часи, коли ці схеми процвітали і всі були задоволені.
Звісно, що одразу з’явилося багато коментарів від простих людей, а також від депутатів Верховної ради України. Найактивнішою виявилася Тетяна Острікова, яка все ніяк не могла чи то розібратися повністю в питанні, чи дійсно не могла повірити в роботу ДПС, тому що дивні її дописи – «То «схеми припинено» (що я особисто ставлю під сумнів), то «уся інформація про схемний кредит доводилась податковій міліції». То припинена чи все ж таки не припинена торгівля схемним ПК?»
Звісно є і ті, хто підтримують радикальні заходи ДПС і задоволені роботою цього органу в цілому.
Тож, перед тим як щось писати, потрібно або повністю розібратися в питанні, або безпосередньо знаходитися в середині подій.
«Я вважаю своїм особистим обов’язком продовжувати боротьбу з ділками, надавати сервіс платникам податків та забезпечувати надходження до державного бюджету. Наступного тижня ми докладно прозвітуємо про результат декларування ПДВ по березню 2020 року. Із конкретними цифрами» – наприкінці додав пан Верланов.
Залишити відгук
Хочете приєднатися до обговорення?Не соромтеся!